»  Tarihçe
     »  Vizyon
     »  Misyon
 

Sektöre 1964 yılında Ayvaz olarak dedeleri Mustafa Ayvaz, tarafından giren ve o dönem küçük bir bakkal olarak ticaret hayatına başlayıp devamında küçük bir atölye ile Şeker ve lokum imalatına geçen firma, tezgâhında satacağı ürünleri üretmek için o dönemin imkanları ile çalışmalarını belirli aşamaya getirmiştir. Daha sonra Oğullar Ahmet, Osman ve Mehmet Ayvaz 1984 yılında o küçük dükkânı büyütüp toptan gıdacı olarak bayrağı teslim aldılar. O yıllarda pazarlama ağı çok yaygın olmadığı için ilk etapta; pazarlama ve servise önem verildi. Bunun neticesinde başarıdan başarıya koşarak 1988 yılında toptan gıdacılar sitesinde kendi işyerlerini kurdular. Doğruluk ve dürüstlükten taviz vermeden müşterinin talep ve ihtiyaçlarını yerinde ve zamanında teslim etmeyi amaç olarak benimsediler.  1994 yılında Ayvaz Gıda ve A.Ş firmasını kurup Ayvaz Markası adı altında Ayçicekyağı ve Mısır Yağı Aytat Markası adı altında catering ve bitkisel yağ üretimi için altyapı oluşturdular. 1995 yılında TSE güvencesi ile; düğmeye basıp Ayvaz ve Aytat Markası ile yağ üretimine başladılar.

Doğruluktan Kaliteden, hizmetten asla ödün vermeden en kısa zamanda Konya ardından Türkiye genelinde satış ağını oluşturdular. Dededen toruna başlayan gıda sektöründe 2006 yılında ise Ahmet Ayvaz ve oğulları Mustafa ve Murat Ayvaz bayrağı teslim aldılar. Genç dinamik kanla Ayvaz yağlarını sofralarımıza verdiği lezzeti Türkiye genelinde tanıtan iki kardeş baba ve amcalarından aldıkları tecrübeyle kaliteden ödün vermeden yollarına devam etmektedirler.

Yenilikleri ve teknolojiyi takip ederek kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini benimseyen Murat ve Mustafa Ayvaz Türkiye ve Dünya pazarına verdikleri bayiliklerle hedeflerini büyütmektedirler. Ayvaz Yağ, Ayçicek, Mısırözü, catering ve Kanola olmak üzere bilimum bitkisel yağları işleyebilecek ve en son teknoloji ürünü 200 ton/gün kapasiteli rafinasyon ve vinterize tesislerine sahiptir. Bu tesislerde Türk ve Dünya standartlarına göre üretim yapıldığı gibi alıcının isteği doğrultusunda üretim yapma olanağı mevcuttur.

Ayvaz Yağ, rafine ettiği tüm bitkisel yağların ambalajlamasını yapabilecek teknolojinin en son ürünü bilgisayarlı robot  dolum makinelerine sahiptir. Günlük ambalajlama kapasitesi 150 tondur. Bu tesislerde aynı anda beş değişik şekil ve kapasitedeki ambalaj malzemesinin dolumu yapılabilir. Dolum tesislerinde 250cc ‘den 150kg ‘a kadar kapasiteli ambalaj çeşitlerinin dolumu yapılabilir.

Ayvaz Yağ, üretmekte ve ambalajlamakta olduğu ürünlerin gerek üretimi esnasında çeşitli devrelerde, gerekse ambalajlanması esnasında alınacak numunelerden gerekli olan kalite kontrollerini yapabilecek 24 saat görev başında bulunan konusunda deneyli bir teknik kadroya sahiptir. Gerek standartlara gerekse alıcının isteğine göre üretilen mallar sürekli olarak bu ekipler vasıtasıyla en son model bilgisayarlı cihazlarla donatılmış laboratuarlarımızda kontrollerden geçirilir ve verilecek rapor sonucu alıcıya sevk edilir. 1994 yılından bu yana tüketiciye kaliteli, hijyenik ve sağlıklı ürün sunmayı bir görev bilip bunun bilinciyle çalışmalarını devam ettirmektedir.

Fabrika 3.000m² kapalı alan içerisinde idari bölüm, laboratuar, dolum ünitesi, rafine,vinterize ünitesi bulunmakta ve 25 personele istihdam imkânı sağlamaktadır. Fabrika teknolojinin son gelişmelerini izlemekte ve el değmeden tam otomatik makinelerle üretim yapmaktadır. Ürünler ISO 9001 ve son olarak ISO 22000 ile HACCP Kalite Belgeli olup TSE 886, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve Çevre Bakanlığı’nın tüm yasal prosedürlerine uygun olarak üretilmektedir.

Ayvaz Yağ, bulunduğu pazarda daima en üst seviyeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda kaliteli ürün çizgimizi sürekli olarak geliştirerek, tüketicilerin değişen ihtiyaçlarına göre en kaliteli ürünleri sunmak temel ilkemizdir. Ayvaz olarak bulunduğumuz pazardaki amacımız müşterilerimizin var olan ve oluşabilecek beklentilerini iyi anlayıp, onların beklentilerini memnuniyete çevirmektir. Bu prensiple tüm çabamız, müşterilerimiz için azami fayda sağlayacak ürünleri, onların kullanımına en doğru şekilde sunmak içindir.


 
Yeni Web Sitemiz Açıldı
Yeni sitemiz faaliyete girmiştir. Tüm ürünlerimiz sitemize eklenmiştir.